Bijleren en groeien on the job

26/09/2019

6 dingen die je leert als trainee bij Colruyt Group

In juni 2018 rondde Aline haar opleiding handelsingenieur af in Gent. Drie maanden later kon ze aan de slag als trainee solution analyst bij Colruyt Group. “Nog voor ik mijn diploma in handen had, was mijn contract bij Colruyt Group al getekend”, vertelt ze. “Ik raakte op de jobbeurs van onze school aan de praat met een trainee van Colruyt Group. Wat die me vertelde, interesseerde me wel en ik stak meteen mijn licht op.”

Aline wist dat Colruyt Group regelmatig op zoek was naar schoolverlaters uit haar studierichting. “Maar het bedrijf krijgt als werkgever nog te weinig aandacht”, vindt ze. “Veel mensen reageren verbaasd wanneer ze horen dat ik nu bij Colruyt Group werk. Omdat ik ben afgestudeerd als handelsingenieur, vinden ze het vreemd dat ik in de retailsector zit. Velen zien nog niet dat Colruyt Group een hoop interessante jobs te bieden heeft.”

 

Toen Aline begon aan haar zoektocht naar een eerste job, wist ze niet precies welke richting ze uit wilde. “Colruyt Group raadde me een traineeship aan, want zo kom je in contact met verschillende soorten projecten. Ideaal als je nog twijfelt.” Als trainee solution analyst werkt Aline mee aan innovatieve projecten om de winkels van Colruyt Group op technisch en technologisch vlak vooruit te helpen. Wat ze allemaal opstak tijdens haar traineeship? Dat doet ze graag uit de doeken.

Trainee Aline

Trainee bij Colruyt Group: dat betekent …

1 … je waarden onderstrepen

“Colruyt Group leek me altijd al een bedrijf waar iedereen heel menselijk omgaat met klanten en collega’s. Mijn sollicitatiegesprek bevestigde dat gevoel. Er wordt echt gekeken of je past bij het bedrijf en zijn waarden.” En voor Aline bleek dat een match.

 

Aline startte in september 2018, samen met negen andere trainees. “De eerste weken bestonden uit rondleidingen, opleidingen en kleine opdrachten. Ik ging ook anderhalve maand op stage in de Colruyt-vestiging van Sint-Amandsberg, om van dichtbij te ontdekken hoe het er in de winkel aan toegaat.”

2 … afwisselen tussen projecten

In januari kreeg Aline haar eerste project toegewezen. Nu ondersteunt ze een project rond productherkenning. “Dankzij deep learning herkent een camera aan de kassa welke soort groente of fruit in de weegschaal wordt gelegd”, verduidelijkt Aline. “Om het herkenningssysteem te verbeteren, voeren we regelmatig testen uit. We observeren hoe mensen ermee omgaan, vragen hun feedback en evalueren de prestaties van de installatie.”

 

Tussen alle tests en analyses door, staan er ook vergaderingen op Aline’s planning: “Op die manier kom je met veel mensen in contact: je team, medewerkers uit de winkel en klanten. Ik werk bovendien aan verschillende projecten mee, het ene al wat technischer dan het andere. Die afwisseling tussen menselijk contact en techniek houdt mijn job uitdagend.”

Touchscreen

3 … vlot samenwerken als team

Aan een project beginnen in een nieuw team is altijd spannend. Zeker voor een trainee. “Je moet je eigen plekje vinden. Eens je gesetteld bent, wordt dat steeds makkelijker”, zegt Aline. “Ons team bestaat uit een projectmanager, front-end en back-end developers, UX’ers, solution analysts en innovation officers. Maar er zijn nog veel meer mensen bij betrokken. Als je snel wilt schakelen, moet je onderling vlot communiceren. Dat lukt hier heel goed.”

Ook tijdens de opleiding zat het teamgevoel juist. “Er werd een feestje georganiseerd voor de trainees. Daar leerden we uit de ervaringen van voormalige trainees. En ook alle coaches waren erbij”, herinnert Aline zich. “Tijdens andere drinks kregen we de kans om te netwerken. Zo leer je je collega’s nog beter kennen.”

4 … ondersteuning krijgen

Trainees bij Colruyt Group krijgen een coach die hen ondersteunt tijdens het project. Daarnaast worden ze van dichtbij opgevolgd door hun leidinggevende. “Dat is ongeveer het enige verschil tussen een trainee en een ervaren solution analyst. Voor de rest heb je dezelfde taken als de rest van het team. Het voordeel? Je hebt nooit het gevoel dat je er alleen voor staat. Bij vragen of twijfels kan ik altijd bij mijn chef terecht. Samen kijken we ook of er bijkomende opleidingen zijn die me kunnen helpen bij mijn werk.”

 

Binnenkort is Aline een volwaardige solution analyst, net als de andere trainees die samen met haar gestart zijn. “Dat we als groep begonnen zijn, was een pluspunt. We leerden geleidelijk de kneepjes van het vak en werden niet zomaar voor de leeuwen gegooid. Ondertussen heb ik dezelfde taken als de andere analisten.”

5 … verantwoordelijkheid nemen

In haar eerste jaar stond Aline voor grote uitdagingen, maar kreeg ze ook het volste vertrouwen van haar begeleiders. In juli werd het project rond productherkenning getest in de Colruyt-winkel van Kortrijk. Dat was voor Aline een drukke periode: “De andere solution analyst in ons team was op dat moment afwezig. Er kwam dus veel werk op mijn schouders terecht. Maar ik zag het als een kans om bij te leren. Dat is heel goed gegaan. Ik ben blij dat ik die verantwoordelijkheid heb gekregen.”

6 … groeien

Nu Aline bij Colruyt Group werkt, ziet ze de voordelen van een groot bedrijf in. “Voor ik hier begon, wist ik niet goed wat ik wilde doen. Omdat Colruyt Group zo groot is, kan ik makkelijk veranderen en bewegen binnen het bedrijf. Er wordt geluisterd naar mijn noden en wensen.”

Wat Aline wel jammer vindt, is de afstand tussen werk en thuis. “Ik woon in Gent, dus momenteel is het hoofdkantoor in Halle vrij ver voor mij. 

Slimme camera

Gelukkig heeft Colruyt Group veel oog voor de balans tussen werk en privé. Op sommige dagen kan ik bijvoorbeeld in de regionale kantoren van Merelbeke en Deinze terecht. En ik heb glijdende uren, waardoor ik mijn dag zelf kan indelen. Maar er is één constante: op maandag ben ik altijd blij om weer te gaan werken.”